Kedilerin Tuvalet Eğitimi
Cumartesi, Şubat 24Satın Alma, Sahiplen!

Kedilerin Tuvalet Eğitimi

Kedilere Tuvalet Eğitimi

Kedi sahiplerin de amatör olanlar için en çok zahmet veren, çileden çıkaran bir olay olan kedi tuvalet eğitimleri hakkında bir kaç ipuçları ve öneri vermek istiyorum.

Ağaç yaş iken eğilir sözü ayrıca burada da kullanabiliriz. Kediler daha küçükken tuvalet eğitimi verilir ise işte o zaman kısa sürede daha hızlı bir şekilde öğrenmektedir. Aksi halde büyüdüğü zaman tuvalet eğitimi vermeye kalkarsanız biraz daha zahmetlenir ve bazen de sizleri çileden çıkarabilirler.

Aslında çok basit olan kedilerin tuvalet eğitimini maalesef bilmeyenler gazete parçası ve onun gibi bir şey alarak oraya yapacağını göstererek eğitim verdiklerini zannediyorlar. Bazı akıllı kediler ilk başta oraya yapabilir fakat siz temiz tutmazsanız ikinci kez oraya asla yapmazlar.

Bu yüzden en doğal ve kesin çözüm olan kedi kumunu ve plastik kabını öneririz. Kedi kumu adından da anlaşılacağı gibi kediler için olan özel bir kumdur ve tuvalet ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmeleri için yapılmışken ayrıca üstünü başını kirletmesini de engeller.

Kaliteli kedi kumları sıvıyı emerek taze kalmalarını sağlar. Kalitesizler ise çamur olur sizi de kediyi de bezdirebilir. Bu yüzden bu konuda biraz hassas davranırsanız hem kediniz hem de evinizin temizliği daha hijyenik ve rahat olur.

Kedi kumlarını açık bir yere değil daha çok sessiz bir yere koymaya özen gösteriniz. Kedi küçükken oraya yapmasını öğretmek için sık sık kediyi gözlemleyin ve tuvaleti geldiğini anladığınız zaman kuma götürün. Kumda tuvaletini yaptıkça ona ödül verirseniz işte o zaman çok önemli bir adım atmış olursunuz.

Böylelikle kedi daha küçükken tuvalet eğitimleri ile hem onu mutlu etmiş olacak ve kısa sürede kuma yapmasını alıştıracak, hem de siz gönül rahatlığı ile evinizin pislenmeyeceğini bilerek rahatlıkla oturabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir