İstanbul Hayvan Barınakları
Cumartesi, Şubat 24Satın Alma, Sahiplen!

İstanbul Hayvan Barınakları

İstanbul Hayvan Barınakları

İstanbul bölgesinde güvenli bir şekilde hizmet veren hayvan barınakları bulunuyor. Bu sayede canlılarımız daha iyi ve korunaklı yerlerde yaşamlarını sürdürebiliyorlar. Çoğu kişi hayvanlarına bakamadığından dolayı hayvan barınaklarına bırakmak isteyebiliyor. Fakat güvenli olmayan hayvan barınaklarının bazılarında canlılarımız yaşamlarını tehlikeye sokuyor. Sakat kalma, yaralanma ve ölüm gibi vukuatlarla karşı karşıya kalınıyor. Bu yüzden barınak merkezlerinin hijyenli, güvenli ve eğitim sahibi kişilerle donatılmış olması oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul da hayvan barınakları oldukça fazladır. İstanbul’da gerek Anadolu gerekse de Avrupa yakasında hayvan barınakları bulunuyor. İstanbul hayvan barınakları hizmetlerinde beslenme, bakım ve temizlik gibi tüm hizmetler verilmektedir. Sahipsiz, kimsesiz ve yardıma son derece muhtaç canlıların hayvan barınaklarına emanet edilmesini istiyorsanız bunun için oldukça güvenilir hayvan barınaklarını tercih etmeniz gerekiyor. Dışarı da ölümle burun buruna getirilen hayvanları bu şekilde daha çok koruma altına almış oluruz. Sadece bununla sınırlı kalınmayarak sağlığın ön planda tutulduğu bir yaşam alanlarına sahip olurlar. İstanbul barınakları sayesinde artık pek çok canlı kimsesiz ve sahipsiz kalmaktan kurtularak daha iyi ortamlarda bakılma şansına sahip oluyor.
Hayvan barınaklarında yer alan canlılarımız kendilerini adeta doğal bir ortamda yaşıyormuş gibi hissederek mutlu oluyor. Çevrenizde sahipsiz canlıları gördüyseniz onların daha fazla çevreden zarar görmemesi için hayvan barınaklarına teslim edebilirsiniz. Bu sayede temizliklerinden beslenmelerine kadar hemen her şeyleri kolay şekilde tamamlanmış olacaktır. Doğal olarak sahipsiz canlıları hayvan barınaklarına emanet edecek olan vatandaşlarımız da bu barınakların ne kadar güvenli olduğunu merak eder hale geldi. Böyle durumda içinizi rahat ettirmeniz gerekmektedir. Çünkü uzman veterinerler tarafından hayvanların her biri kontrol altına alınmaktadır.

İstanbul’da Avcılar Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi

İstanbul Avcılar bölgesinde titiz bir hizmet ortaya koyan hayvan barınaklarını arayan kişiler için İstanbul Avcılar Belediyesi Hayvan sağlık merkezi iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Merkez E-5 yolu üzeri, Avcılar civarındadır. İnternet üzerinden de iletişime geçerek sahipsiz hayvanların barınakta yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. İç dış parazit uygulamaları, mama dağıtımı, kış hazırlıkları ve hayvanlara yönelik projeleri ile tercih edilen yerlerden biri haline gelmiştir.

İstanbul Bahçelievler Kısırlaştırma, Tedavi ve Müşahede Merkezi

Bahçelievler bölgesinde de sahipsiz ve yardıma muhtaç pek çok hayvanlarımız bulunuyor. Böyle bir durumda en yakın İstanbul Bahçelievler kısırlaştırma, tedavi ve müşahede merkezlerinin yolunu tutarak hayvanların daha sağlıklı ortamlar da yaşam sürmelerini sağlayabilirsiniz. Sakat, yaralı hayvanlar varsa da hiç düşünmeden tedavi merkezinin yolunu tutabilirsiniz. Bu sayede veterinerler tarafından yaralı hayvanlarında tedavileri yapılarak tekrardan sağlıklı bir yaşam sürmeleri sağlanıyor. Tedavi merkeziyle hemen iletişime geçebilmeniz için de 0212 652 2615 numarayı aramanız yeterli olacaktır.
Adres: Çobançeşme Mah. Sanayi Cad. Dış Ticaret Merkezi karşısı, Bahçelievler

Bakırköy Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi

Hayvanların bakılması, korunması ve aynı zamanda da iyileştirilmesi adına İstanbul’un tüm ilçelerinde bakım evi ya d tedavi merkezleri bulunuyor. Hayvanların iyileştirilmesi adına kurulmuş olan hayvan barınakları ile hayvanların daha uzun ömürlü ve sağlıklı olmasına destek olabilirsiniz. Bu sayede dışarıda gezen evsiz hayvanların doğal yaşam alanları içerisinde hayatlarını sürdürmelerini sağlayabilirsiniz. Hemen sizlerde 0 212 414 97 77 telefon numaralarını tuşlayarak geçici bakım evi hizmetlerinden yararlanmak adına iletişime geçebilirsiniz.
Adres: Ataköy 9.Kısım Dünya Ticaret Merkezi Arkası

Bayrampaşa Belediyesi Hayvan Barınağı

Bayrampaşa bölgesinde de hayvanların bakımlarını üstlenen barınakları bulabilmeniz mümkündür. Bayrampaşa belediyesi hayvan barınaklarında canlıların bakımları, beslenmesi ve güvenliği geniş çaplı şekilde kontrol altında tutuluyor. Sizlerde sahipsiz hayvanların barınak ortamında korunaklı bir yaşam sürmesini istiyorsanız o halde hemen Cevatpaşa Mahallesi, Fidanlık Mevkii Bayrampaşa (fidanlığın içinde) yer alan barınağa giderek sahipsiz hayvanların emanet edilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda 0 212 544 73 62 numaralarından da iletişime en hızlı şekilde geçebilirsiniz. Bayrampaşa belediyesinin en yeni projelerinden birisi de kediler için yapılmış olan kedi köşkleri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kapak toplayarak da mam yardımı gerçekleştiriyor.

İstanbul/Beşiktaş Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi

Küçük ya da büyük hiç fark etmeden bakıma muhtaç hayvanların en güzel şekilde bakılıp korunması adına İstanbul/Beşiktaş Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ne getirebilirsiniz. Adres olarak tarif ettiğimiz de rehabilitasyon merkezi Mustafa İzzet Efendi Sok, Ortaköy (Mediko1 sitesinin girişinde) kalıyor. Hayvanların sahiplendirilmesi, sokak hayvanlarından meydana gelen zoonoz hastalıkların önüne geçilmesi gibi pek çok yenilikçi çalışmaları bulunuyor. Barınak için 0212 274 63 64 numarayı aramanız yeterli olacaktır.

Beylikdüzü Belediyesi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkez

Barınak içerisinde şu an 300 köpek ve 20 kedi mevcuttur. Sahipsiz kedi ve köpeklerinizin bakımının yapılması adına Beylikdüzü bölgesinde hizmet veren kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezinin yolunu bir an önce tutabilirsiniz. Barınak Adresi ise Adnan Kahveci Mahallesi, Gölboyu Caddesi, Star Mutfak arkası No:1 Gürpınar /  Beylikdüzü yerinde bulunuyor.

Büyükçekmece Sahipsiz Hayvanlar İçin Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

İstanbul ilimizin tüm ilçelerinde hayvan bakım ve tedavisi için hizmet veren pek çok barınaklar bulunuyor. Üstelik her bir barınak, hayvanlar için farklı projeler devreye koyuyor. Barınak Pazar günü saat 13.00-16.00 saatleri arasında da ziyarete açık olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar bakım evine gelen canlılardan, 2191 köpek, 2406 kedi tedavi edilerek tekrardan eski sağlığına geri getirilmiştir. 595 adet kedi ve 558 adet köpeğin de kısırlaştırılma işlemi gerçekleştirilmiştir. Barınak yetkili ekiplerince bir iletişime geçebilmeniz adına ise hemen  444 0 340  numarasını tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz.

Esenler Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Sahipsiz olan hayvanların toplanması, aşılanmaları ve muayeneleri konusunda bir hizmet vermektedir. Sahipsiz hayvanların dışarı da sağlıksız bir ortam içerisinde olmasını istemiyor, tedavilerinin yapılmasını ümit ediyorsanız o halde Esenler bölgesinde hizmet halinde olan rehabilitasyon merkezinin yolunu tutmaya başlayabilirsiniz. Adres isteyen kişiler için ise  Çiftehavuzlar Mah. Sarigöl Cad. No.12 Esenler olduğunu ve isterseniz de  0212 482 41 16 numaralarından arayarak iletişim kurabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Hayvanlar İçin Esenyurt Belediyesi Yakuplu Rehabilitasyon Merkezi

Veteriner hekimliğinden, depo, ameliyathane ve hayvan kalma yerlerine kadar a’dan z’ye hemen her şeyi merkez içerisinde bulabileceksiniz. Kısırlaştırma, tedavi, ishal ve benzeri tüm bakım işlemleri de ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Merkezde ki kapasitenin ise 320 yetişkin, 100 yavru sokak köpeği ve 50 kedi evi olduğunu belirtmemiz mümkündür.
Adres: Haramidere Carreffour Arkası, İstanbul Residence Yanı
Telefon :  0212 853 5273

Gaziosmanpaşa Belediyesi Küçükköy Rehabilitasyon Merkezi

Gaziosmanpaşa bölgesinde de rehabilitasyon bölgesi bulabilmeniz artık son derece kolaydır. Barınak sokak hayvanların rahat ve düzenli şekilde yaşamlarını sağlayacak özelliklere de sahiptir. Canlıların bundan böyle daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde yaşam sürmesi adına üst düzey kontrol altında tutulan merkezlerin yolunu tutabilirsiniz. 453 53 53 numaralarını tuşlayarak barınak içerisinde yer alan yetkili kişilerle görüşme sağlayabilir ve evsiz hayvanları barınağa getirebilirsiniz. Tüm bu saymış olduğumuz barınak merkezlerinin haricinde hizmet veren yerlerde bulunuyor. Bunlar,

Adalar Belediyesi Büyükada Hayvan Barınağı
Adres: Atahırları Mevkii, Büyük Tur Yolu, Büyükada

Beykoz Belediyesi Hayvan Barınağı
Adres: Mahmut Şevket Paşa Köyü yolu üzerinde 10 km, Beykoz

Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi
Adres: Şenol Güneş Bulvarı Yanyol Girişi No:1, Ataşehir bölgesinde tedavi ve bakım merkezi mevcuttur.
Telefon: 0216 415 67 61

Şile Belediyesi Hayvan Barınağı
Adres: Şile Yolu Ağva Girişi 50mt, Şile
Telefon: 0216 711 22 74

Tuzla Rehabilitasyon Merkezi
Adres: Katı Atık Merkezi yanı, Aydınlıkköy, Tuzla
Telefon: 0216 393 00 10

Ümraniye Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi
Adres: Hekimbaşı Mevkii, Küçüksu Yolu, Ümraniye
Telefon numarası : 0216 630 20 01

Not: Barinaklar.com sitemiz bildiğiniz üzere satın almayın, sahiplenin politikasını uygulamaktadır. Bu nedenle sahiplendirmek istediğiniz hayvan dostlarınızı yorumda belirtebilir, görmesini istediğiniz binlerce kişiye bu fırsatı sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir