Golden Retriever Cinsi Köpekler
Cumartesi, Şubat 24Satın Alma, Sahiplen!

Golden Retriever Cinsi Köpekler

Golden Retriever Cinsi Köpekler

Golden Retriever köpekleri özellikle son zamanlarda bir hayli ünlü köpek cinsleridir. Eskiden avlar da vurulan kuşları getirtmek için kullanılan bu köpek türleri şimdiki zamanda ise av dışında birçok alanlarda kullanılmaktadır. Golden Retriever köpekleri aslen İskoçya, Birleşik Krallık ve İngiltere merkezli doğan köpek cinsleridir.

Golden Retriever köpek türleri, diğer köpek cinslerine nazaran daha sakin ve uysaldır. Bu yüzden kontrol etmesi daha basittir. Köpeklerin de çok fazla bir şey beklediklerini düşünmemelisiniz. Yemeği verilsin, gerektiğinde veterinere götürülsün ve rahatça koşup egzersiz yapabilsin bunun dışında pek bir şey istemez ve ihtiyaç duymaz. Belki de geçmişte av olarak kullanıldıklarından dolayı hayat gayeleri elinden alınınca böyle sakinleşmiş olabilirler.

Golden Retriever köpeği hakkında bilmeniz gereken bir başka husus ise aşırı dost canlısı olduğundan dolay iyi bir bekçi köpeği değildirler. Sadece korktukları vakit havlayan bu köpek türlerinden bir bodyguard olmasını beklemeniz hata olur.

Ayrıca Golden Retriever, aşırı sabırlı olan bu köpekler aslında bebeklere bile bakıcılık yapabilecek IQ’su yüksek en zeki köpek cinslerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra ayrıca çocuklar ile en iyi geçinen ve görme engelli insanların en iyi arkadaşıdır.

Zeki, güvenilir, dost canlısı, sakin ve her zaman emin olan Golden Retriever köpek türleri, diğer köpek cinslerinden fazla seçilmesinden bir diğer sebebi ise daha sosyal ve insanlar ile iletişimi iyi olmasından dolayıdır.

Genellikle Golden Retriever köpek türlerinin renkleri, koyu sarı, krem rengi, altın sarısı ve açık dore renklerinde görülmektedir. Boyları ve kiloları ise, erkekte 30 ila 34 kg arası, boyları ise 56 ila 61 cm arasıdır. Dişi cinslerde ise, 25 ila 32 kg arası iken boyları 51 ila 56 cm arasındadır.

Genel olarak Golden Retriever köpekleri, diğer köpek cinsleri dahil insanlar ile en iyi anlaşan, uysal, kendi halinde bir köpek türüdür. Fiyatı aşırı değil ve ucuz da değildir. Bu yüzden geniş bir eviniz var ise, düzenli egzersiz yaptırabileceksiniz, sakin ve sizi sevecek bir dost arıyorsanız tam size göre bir köpek ırkıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir