Fotoğraftaki Hayvanları Görebilenler Var Mı?
Cumartesi, Şubat 24Satın Alma, Sahiplen!

Fotoğraftaki Hayvanları Görebilenler Var Mı?

Fotoğraftaki Hayvanları Görebilenler Var Mı?

Dünya üzerinde milyarlarca canlının olduğunu herkes bilmektedir. Bu canlılardan en gizemlileri elbette hayvanlardır. Şimdi sizlerle paylaşacağımız fotoğraflarda yer alan hayvanları görebilmeniz oldukça güç olacaktır diye tahmin etmekteyiz.

İlk bakışta gördüğünüz tek şey yemyeşil bir yaprak oluyor. Fakat daha da detaylı bakmaya çalıştığımız zaman dikkatimizden kaçmayan “Baron Tırtılı“nı anında görüyoruz.

Öncelikle gördüğünüz çürümüş ağaçlar oluyor, daha sonra bir baykuş siluet’i gördüğünüzü düşünüyorsunuz ve çok daha dikkatli baktığınızda bu baykuşun “Büyük Boynuzlu Baykuş” olduğuna inanamıyorsunuz.

Biliyoruz ki böyle bir kurbağayı ilk defa görüyorsunuzdur; tabii ki ilk bakışta pek mümkün olmuyor. Detaylı incelemeler sayesinde “Yaprak Kurbağası” olduğunun farkına varmış bulunuyoruz.

Eğer bu fotoğrafa baktığınızda direk aklınıza “Pigme Denizatı” veya sadece Denizatı geldiyse fotoğraflardaki seçiciliğiniz oldukça iyiye gidiyor demektir.

Fotoğrafa ilk baktığınızda sadece ağaç kabuğu görüyor insan ve bu ağaç kabuğunun üzerinde bir desen olduğunu düşünüyorsunuz. Fakat daha da dikkatli baktığınızda “Ağaç Kabuğu Örümceği“ni göreceksiniz. Örümceğin tüyleri çok belirgin bir şekilde kendisini belli etmeye başlıyor.

Fotoğrafa baktığınızda sadece küçük çakıl taşlarından oluşan bir fotoğraf görüyorsunuz. Dikkatinizi bir hayvan görebilmek için çabaladığınızda ise “Kurt Örümceği” anında dikkatinizi çekiyor. Kurt örümcekleri insanlar için fazla tehlike göstermez, fakat zehir olduğu doğrudur. İnsan üzerinde baş ağrılarına, kaşıntılara neden olabilir.

Gördüğünüz ilk şeyi tahmin etmek zor değil diye düşünüyoruz. Kesilmiş bir ağaç ve üzerinde duran şeyinde ilk bakışta kesilmiş bir ağaç olduğunu düşünüyorsunuz fakat bu hayvanın ismi “Buff-Tip Güve” olarak geçmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir