Engelli Hayvan Bakımı Nasıl Olmalı?
Cumartesi, Şubat 24Satın Alma, Sahiplen!

Engelli Hayvan Bakımı Nasıl Olmalı?

kediler-icin-protez

Engelli Hayvan Bakımı Nasıl Olmalı? Dünya üzerinde insanların yardımına muhtaç olarak yaşayan hayvanlar bir de engelli ise ekstra özenli bakım gerektiriyor. Onların engelsiz yaşamasını sağlayabilmek isteyen sayısı giderek artıyor. Artık engelli hayvanları uyutmak yerine onların yaşama hakkının elinden almadan hayata dönmesini sağlayacak yöntemler var. Her şeyden önce engelli hayvanlarınız için sabırlı ve şefkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Yürüteç ve Protez Bacak

protez

Yürüme engelli olan kedi, kuş, köpek gibi hayvanlara protez bacak takılarak tekrar bacak işlevinin kullanılması sağlanabiliyor.

Köpek ya da kedinizin kilo ve boy ölçümlerine göre ayarlanabilen boyu sayesinde yürüteçler de engelli hayvanların kullanımı için geliştirilmiş bir diğer yöntem. Fizik tedavi süreçlerinde de kullanılabiliyor bu yürüteçler. Hayvan dostlarınız büyüdükçe boyu da değiştirilebilen bir mekanizmaya sahip. Arka ayaklarında rahatsızlık var ise iki tekerlekli, hem arka hem ön ayaklarında engel varsa dört tekerlekli yürüteçler kullanmalısınız.

Gövde ve Arka Destekleyici Tasmalar

Arka ayaklarında engel olan hayvanlarınız için kullanabileceğiniz bu tasmalar onların rahat gezmesini ve tedavileri için yapmaları gereken egzersizleri yapabilmeleri sağlar.

köpek-protez

Ayak Atelleri

Ön ayaklarını bükmekte zorluk yaşayan hayvan dostlarınızın ayak bölgesinin sabitlenmesi için kullanabilirsiniz.

Koruma Çemberi

Görme engelli kedi ve köpekleriniz için ön tarafta bulunan çember mekanizması ile başka yerlere çarpmalarını engelleyebilirsiniz.

Enfeksiyona Bağlı Görememe Durumu

Göz akıntısı, hapşırık gibi şikayetlerin beraberinde kediniz ya da köpeğiniz görme zorluğu çekiyorsa mutlaka bir veteriner hekime başvurmalı ve antibiyotik kullanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir